• Fabrika : 1. Organize Sanayi Bölgesi 5. Cadde 44900 Yeşilyurt / Malatya Pazarlama: Keresteciler Sitesi Fatih Cad. Ladin Sok. No:24 Merter / İstanbul
  • 0422 2375500 - 0212 6375488
Hakkımızda

Hakkımızda

PENTEKS İPLİK SAN.TİC .A.Ş. 1996 yılında kurulmuştur.

1997 yılında open-end iplik işletmesi ile iplik üretimine başlamıştır. Üretime başlandığından beri melanj iplik üretimi yapmaktayız. Rotor eğirme teknolojisinin izin verdiği ölçüde, oldukça geniş renk ve hammadde çeşitliliği ile bu konuda önde gelen üreticilerden birisi olmuştur.

Şirketimizde 2013 yılında ring iplik yatırımına karar verilmiştir ve 30.000 iğlik tesis projemizin ilk aşaması ile 2015 yılında üretime başlanmıştır.

Karışımlı iplik konusunda uzun yıllar boyunca sağlanan bilgi, birikim ve tecrübe ile ring iplik işletmemiz her türlü karışımlı melanj ipliğini kusursuz bir şekilde üretecek esneklikte dizayn edilmiştir.

Oldukça geniş renk yelpazesi ile %100 pamuk melanjlar, pamuk, polyester, viskon, akrilik, modal, bambu, tencel, qupro, asetat, gibi elyaflardan ve bunların her türlü karışımından melanj iplik üretimi yapılabilmektedir.

Elyaf çeşitliliğinin yanı sıra; şantuklu (flam) siro (muline), muhtelif varyasyonlarda kırçıllar gibi fantezi iplik üretimi yapılabilmektedir.

Her zaman söylediğmiz gibi melanj bizim ek işimiz değil tek işimizdir.

OPEN END İPLİĞİNDE OLDUĞU GİBİ RİNG İPLİK İÇİN DE MELANJ BİZDEN SORULUR.